Milli Takım'da Lucescu devri sona eriyor! İşte TFF'nin düşündüğü isim

Türkiye, UEFA Uluslar Ligi'nde İsveç'e Konya'da 1-o yenilerek küme düştü.Art arda gelen başarısızlıkların ardından takımın başına geldiği ilk günden beri eleştirlen Mircea Lucescu hedefteki isim oldu.

Milli Takım'da Lucescu devri sona eriyor! İşte TFF'nin düşündüğü isim

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi, 73 yaşındaki çalıştırıcıyı göndererek  2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri için yerli teknik direktörle anlaşma kararı verdi. TFF yönetiminin aday listesinde ilk sırada Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş yer aldı.

Tecrübeli hocanın adı Lucescu takımın başına gelmeden önce de gündemde yer almış ama Güneş Beşiktaş'ı bırakmak istememişti. TFF, sezon sonunda Beşiktaş ile sözleşmesi sona erecek olan Şenol Güneş ile yeniden masaya oturacak.

Şenol Güneş ile Trabzonspor'un da ilgilendiği biliniyor.

Öte yandan Güneş'ten olumlu cevap alınmazsa TFF, Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı'ya teklif götürecek. Avcı, Başakşehir'de gösterdiği başarı ile kamuoyunda ve TFF'de takdir topladı. Avcı'nın sözleşmesi de sezon sonunda sona erecek.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şenol Güneş'in önemli bir marka olduğunu ifade ederken hocanın adının Milli Takım için geçmesinin gayet normal olduğunu vurguladı.

Orman, 'Biz de spor yöneticisiyiz. Bir gün spor bakanı, bir gün federasyon başkanı oluyoruz. Böyle sporun içerisinde olunca, bir şekilde isminiz geçiyor. Bu iddiaların şu an itibariyle aslı yok. Federasyonun da Lucescu ile ilgili ne kararı var, açıkçası onu da bilmiyorum' dedi. 

Şenol Güneş, 2002-2004 yıllarında Milli Takımın başında yer almış ve milliyet 2002 Dünya Kupası'nda dünya 3. olarak Türkiye'ye ilki yaşatmıştı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202