'Daha çok çalışıp dünya rekoru elde edeceğim'

CMAS 20'nci Paletli Yüzme Avrupa Gençler Şampiyonası tamamlandı. İstanbul Beylikdüzü'nde gerçekleştirilen CMAS 20'nci Paletli Yüzme Avrupa Gençler Şampiyonası'nda 17 ülkeden 94 kadın 100 erkek olmak üzere 194 yarışmacı yer aldı.

'Daha çok çalışıp dünya rekoru elde edeceğim'

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen Uluslararası Sualtı Sporları ve Etkinlikleri Federasyonu tarafından organize edilen paletli yüzme yarışlarının Olimpiyat Komitesi tarafından da tanındığını ifade etti.

Özen, ''Gençler Avrupa Şampiyonası'nı icra ediyoruz. Ülkemize ilk defa bu büyüklükte bir organizasyon almanın mutluluğunu yaşıyoruz açıkçası. Paletli yüzme gerçekten olimpiyatlara aday bir spor branşı ve burada madalya almak bizim için hayal bile değildi. Biz iki yıl önce ilk madalyalarımızı almaya başladık. Geçen yıl Dünya Şampiyonası'nda madalyalarımızı aldık. Bu sene ise en yüksek madalyaya sahibiz''  ifadelerini kullandı. 

Başkan Özen hedeflerinin sürdürülebilir başarı olduğunu kaydederken bu amaçla altyapının destekleneceğini dile getirdi. 

50 metrede dünya ikincisi olan Yiğit Yılmaz ise sezon boyunca çok çalıştığını ifade ederek, ''Gerçekten bu başarıyı istiyordum. Yaşım iki sene daha genç diğerlerine göre ama son senemde daha çok çalışıp dünya rekorunu elde etmek istiyorum. Bu sene ilk üçe girmek istiyordum ve başarımı elde ettim. Bu yüzden mutluyum. Gerçekten kimse böyle bir şey beklemiyordu Türkiye'den. Gerçekten muhteşem bir organizasyon oldu. Federasyonu tebrik ediyorum'' sözleriyle duygularını ifade etti.

Yarışmalardan madalya ile ayrılan genç sporcuların mutlulukları gözden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 00:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202