Aziz Yıldırım'a Yeni Kumpas İddiası

Hakkında beraat kararı çıkan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında Yargıtay’ın kumpas kararı bekleniyor. Ancak yeni yılın ilk saatlerinde sosyal medyaya sızdırılan ses kayıtları nedeniyle akıllara Aziz Yıldırım’a yeni kumpas kurulup kurulmadığı geldi. 

Aziz Yıldırım'a Yeni Kumpas İddiası

Hakkında beraat kararı çıkan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında Yargıtay’ın kumpas kararı bekleniyor. Ancak yeni yılın ilk saatlerinde sosyal medyaya sızdırılan ses kayıtları nedeniyle akıllara Aziz Yıldırım’a yeni kumpas kurulup kurulmadığı geldi. 

Türkiye yeni yıla Ortaköy Reina’da yaşanan terör saldırısıyla girerken saldırıda 39 kişi yaşamını yitirdi. Terör saldırısının 1.5 saat sonrasında bir Youtube hesabı tarafından çarpıcı ses kayıtları yayınlandı. Ancak o esnada kimse ses kayıtlarını anlamlandıramadı. Bazı kişiler ya da gruplar tarafından 2011 yılında FETÖ’cü yargı ve Emniyet İşbirliği ile yapıldığı ortaya çıkan o dönemdeki Şike Operasyonu’nun Adli Emanett’te muhafaza edilen sözde “delil” kayıtları sızdırıldı. Kayıtların sızdırıldığı esnada herkes Reina’da yaşanan saldırıya odaklanmışken bir anda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın telefon konuşmaları internette yayılmaya başladı. Kayıtların yayılmasıyla herkes ne olduğunu anlamaya ve durumu çözmeye çalışırken Fenerbahçe harekete geçerek ses kayıtlarının yayınlandığı Youtube hesaplarını kaldırttı. Kayıtların Ankara’dan sızdırıldığı öne sürülürken Fenerbahçe’nin 12 Numara isimli taraftar platformu sahte olduğu öne sürülen ses kayıtlarını sosyal medyada paylaşanların FETÖ propagandasından ihbar edilmesi çağrısı yaptı.

Kayıtları internete kimin servis ettiğinin tespit edilmesi konusunda yoğun bir çalışma başlatıldı. Aziz Yıldırım ve bazı Fenerbahçeli yöneticilerin yargılandığı şike davasının kumpas olduğu yönündeki kararın mahkeme tarafından beraat kararı verilmişti. Ancak karar Yargıtay tarafından uzun bir süredir onanmadı. Karar hala açıklanmamışken ses kayıtlarının sızdırılması yeni bir kumpas mı yapılıyor iddialarını gündeme getirdi. 

Uzun süredir Twitter’daki gerçek ve sahte hesaplar üzerinden ses kayıtlarının dökümanları yayınlanıyor ve bu dökümanlarda Aziz Yıldırım ile arkadaşlarının konuşmalarının altı kırmızı kalemle çizili halde gösteriliyordu. Yotube’a yüklenen video görsellerinde de aynı dökümanların görsel malzeme olarak kullanıldığı da görüldü. Ancak bu hesaplarla ilgili işlem yapıldığı yapılmadığı bilinmiyor.

Şike davası İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen şike davası nihai karar 9 Ekim 2015 tarihinde verilmişti. Aziz Yıldırım yöneticiler İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve Ali Yıldırım ile Tamer Yelkovan beraat eden isimler arasında yer aldı. Yargıtay ise o tarihten bu yana karar vermedi. Reina saldırısının ardından yayınlanan dökümanlar Fenerbahçe üzerinden kargaşa çıkarılmaya çalışıldığı iddialarının güçlenmesine neden oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202