7 Spor Klubü Derneği Kapatıldı

679 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte Türkiye’nin farklı bölgelerinden 7 spor kulübü kapatıldı. 679 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte Türkiye’nin farklı bölgelerinden 7 spor kulübü kapatıldı.

7 Spor Klubü Derneği Kapatıldı

679 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte Türkiye’nin farklı bölgelerinden 7 spor kulübü kapatıldı. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti iltisakı bulunduğu iddia edilen Şırnak, Gaziantep ve Kocaeli’deki 7 spor kulübü derneğinin faaliyetleri durduruldu.

Kapatılan derneklerin arasında 7 spor kulübü bulunurken daha önceki kararnamelerde faaliyeti durdurulan Malatya Darende Spor Kulubü’nün faaliyetlerine devam etmesine izin verildi. 

Terör ve milli güvenliğe karşı yapılara hizmet eden ya da bu yapılarla ilişki olduğu gerekçesiyle kapatılan spor kulübü dernekleri ise şöyle oldu: Gaziantep Zirve Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü, Gaziantep Atlı Spor ve Binicilik İhtisas Kulübü, Kocaeli Darıca Fatih Koleji Spor Kulübü, Kocaeli İvme Spor Kulübü, Kocaeli Altın Yunus Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Şırnak Belediyesi Spor Kulübü Derneği, 73 Cizre Spor Kulübü Derneği.

679 sayılı kanun hükmünde kararname ile birlikte 6 sayılı listede yer alan, daha önce faaliyetleri durdurulan derneklerin faaliyetlerine yeniden izin verildi. Bu kapsamda yapılan değişiklikler ile birlikte Malatya Darende Spor Kulubü Derneği de yeniden faaliyetlerine devam edebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202