Ünlü şarkıcıdan Müslümanlık çıkışı

Dünyaca ünlü şarkıcı Zayn Malik, artık kendisini Müslüman olarak tanımlamadığını açıkladı.

Ünlü şarkıcıdan Müslümanlık çıkışı

Ünlü model Gigi Hadid ile yaşadığı aşk nedeniyle gündemden düşmeyen Zayn Malik, British Vogue'a röportaj verdi. Şarkıcı dergiye dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

25 yaşındaki Pakistan asıllı şarkıcı Zayn Malik, hiçbir dini doktrine inanmadığını ve inancın gereği olan gündelik faaliyetleri de bıraktığını ifade etti. Zayn Malik, "İnsanların dini inançların yalnızca kendilerini ve inandıkları kişi ya da şeyleri ilgilendirdiğini düşünüyorum. Belirli bir yemeği belirli bir şekilde kutsayarak yemek veya günde beş defa aynı dilde dua etmek gerektiğine inanmıyorum. Yalnızca iyi bir insansanız her şeyin sizin için iyi gideceğine inanıyorum. Bunu yalnızca ben ve inandığım şey arasında tutmak istiyorum. Bunun beni hayatta güzel bir şekilde ilerlettiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Şarkıcı kendisini artık Müslüman olarak tanımlamadığını da dile getirdi.

Müslüman kökenli şarkıcının bu açıklamaları kısa sürede gündeme oturdu. Malik'e açıklamalarıyla nedeniyle sosyal medyadan hem tepki hem destek geldi.

Zayn Malik, One Direction adlı müzik grubuyla listeleri sallamış, sonrasında kariyerine solo albümle devam etmişti.

Şarkıcının sevgilisi top model Gigi Hadid ise, "Soyadıma bakın: Hadid. Yarı Filistinliyim ve bundan da gurur duyuyorum!" diyerek kökenlerini sık sık vurguluyor. Babası Filistin kökenli olan Hadid'in model olan kardeşi Bella Hadid ise Müslüman olduğunu dile getirmekten çekinmemişti. Ailenin Malik'e ne tepki vereceği merak konusu oldu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202