Ligin Suprizi Efsane Göztepe

İlk önce İzmir'in sarı kırmızılı takımını gönülden tebrik ediyorum, ama gerçeklerden de kaçmamak adına yazmalıyım.

Arkadaşlar dün Antalya  Stadı'nda Göztepe Antalyaspor'a konuk oldu. Ligin en zevkli maçlarından birini seyrettik bu bir gerçek, fakat konuşmamız, nacizane uyarmamız, hatta yine nacizane tavsiyelerde bulunmamız gereken şeylerde var.


Dün maçta Göztepe 2-0 galipken, Antalyaspor'un golüyle 2-1 oldu.  2. Yarının ilk dakikalarından sonra, Antalyaspor'un 10 kişi kalmasına ramen, başabaş oynayıp, hatta gol pozisyonlarını harcadıklarını da gördük, bunu da gözardı etmemek gerekir. Sonucu küçümsemiyorum ama ligde sıralamayı görüp 'tamam oldu bu iş' deyipde rahatlamamalı. 

Tavsiye


2. Devre bu takımların hepside toparlanacaktır, şu an dağınıklarken, ne puan toplarsan lig sonunda kredin artacaktır. Geçmişte  İlk devreyi lider veya ilk 5 içersinde bitirip, 2. devrede küme düşenleri de çok gördük, onun için ciddiyet ve disiplinle devam etmeli diyorum.


Dün Rotman ile Scarione'nin de konsantre olamadıklarını tespit ettim. Mesela Rotman'ın ilk topa müdahalelerdeki ağırlığı ve çabuk top çıkartmaması sıkıntı yarattı, yenilen golde bunun örneğiydi!


Scarione'nin şahsiliği bırakması lazım. Şahsi oynamış olmasaydı, dünkü maç çok daha farklı olabilirdi. Bu fırsatlar her zaman gelmez, iyi değerlendirmek gerekir. Ayrıca bir takımda atan ile tutan istekli ve işini iyi yapıyorsa, başarı daim olur. Bravo Beto, bravo Jahovic. 


Şimdi yeni nesil Göztepe'li kardeşlerime sesleniyorum. 


Dünden beri puan cetvelindeki yerimize ardarda baktığınızı hissediyorum. Sonuna kadar hakkınız,  cefalı günleri hep sizler yaşadınız.


Bundan sonraki günleri emin adımlarla, Göztepe'ye yakışır bir şekilde, kalite ve asaletiyle yaşayacağınızı umut ediyorum. 

YORUM EKLE

banner202