Hırsız Not Ve Para Bıraktı

Eşi benzeri anca bizim ülkemizde yaşanırdı zaten, hırsız da olsa soyduğu amcaya kıyamadı, not ve para bıraktı.

Hırsız Not Ve Para Bıraktı

 Burası Türkiye burada her şey olabilir derken boşuna dememişler,  şimdi okuyacağınız haber  İzmir'in Torbalı ilçesinden, hırsız ve mağdurunun arasında yaşanan ilginç, bir o kadar komik hırsızlık vakkası.

Fıkradan farksız olay olay şöyle yaşanıyor :Torbalı Ayrancılar da oturan  60 yaşında ki Tahsin Yaman'ın bahçesinde ki trafoya hırsız dadanmış, Tahsin amca kabloları takıp onartıyor, hırsız gelip yeniden kabloları çalıyor, elektriksiz kalması da cabası. Elektriksiz kalıp tamircilerle uğraşmaktan bıkan Tahsin amca şöyle bir yol denemek ister, hırsız da olsa vicdan sahibidir halden anlar düşüncesiyle, onarımını yapıp yeni kablolar taktığı trafonun içine bir not ve yanına da 50 TL para bırakır. Notta şunları yazar. 
"Al bu parayı sana helal olsun, ama kablolara elleme"  Bu notu ve parayı görünce insafa geleceğini düşündüğü hırsız, bir süre sonra tekrar kabloları çalar, ama bu sefer Tahsin amcaya  da bir not bırakır. "Bu işi para için değil zevk için yapıyorum, bu para da umarım zararını karşılar" 

Notuyla karşılaşan Tahsin amca ne yapacağını şaşırmışken bıraktığı 50 TL nin alınmadığını, hatta yanına bir 50 TL daha bırakıldığını görür. 
Zevkine düşkün hırsızla ne yapacağını bilemeyen Tahsin amca bu hırsızla  uzun süre daha haşır neşir olacağı kesin. Eşi benzeri görülmemiş hırsız, mağdur hikayesi uzun yıllar konuşulacak cinsten.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 22:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202