WhatsApp büyücüsünün mesajları şok etti!

Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 17 ilde 47 ayrı dosyadan hakkında arama kararı ve kesinleşmiş 11 yıl 5 ay hapis cezası olan Sonay İncekara'yı yakaladı.

WhatsApp büyücüsünün mesajları şok etti!

Kesira lakaplı İncekara'nın üzerinden 150 bin lira para ve F serisi dolar çıktı. Şahsın telefonunda yapılan incelemede ortaya çıkan mesaj içerikleri ise durumu gözler önüne serdi. Büyücülük yaptığını söyleyerek insanları dolandıran İncekara'nın WhatsApp'tan yaptığı mesajlaşmalar polisleri dahi hayrete düşürdü.

Mesaj içeriklerinden çoğunluğu kadın olan müşterilerin Sonay İncekara'dan kendileri için aşk, bağlanma ve geri getirme büyüsü istedikleri anlaşıldı. Şahsın  ‘Ben aşk büyüsü yaptırmak istiyorum. Beni sevmesini, aşık olmasını, gözünün benden başkasını görmemesini istiyorum. Kesin sonuç veriyor musunuz? Garantisi var mı, ücreti ne kadar' şeklinde attıkları mesajlara ‘Ücreti 2 bin lira, yüzde 100 garanti, kesin sonuç alırsınız’ sözleriyle yanıt verdiği ortaya çıktı.

WhatsApp büyücüsü, fiyatı yüksek bulanlara ‘Kiminin parası kiminin duası’ sözleriyle indirim yaptı. 

Kadınların kendilerini terk eden sevgililerini geri getirmek ve kendilerine bağlamak için büyü yaptırmak istemeleri dikkat çekti. İncekara'nın çok sayıda kişiyi büyünün tutması garantisi vererek dolandırdığı ifade edildi. 


İncekara'nın 'Feyzullah hoca', 'Süleyman hoca' isimlerini de kullandığı, kendisini medyum olarak tanıttığı öğrenilirken şahıs ile yanındaki 5 kişi daha gözaltına alındı. Evde yapılan aramada, FETÖ tarafından da kullanılan F serisi banknotun yanı sıra 150 bin lira, ruhsatsız tabanca, çok sayıda dolu fişek, 10 sahte kimlik, 30 SIM kart ve 15 cep telefonu ele geçirildi.

Hakkında cinsel istismar suçundan kesninleşmiş hapis cezası olan İncekara'nın  annesi Atike İncekara'nın da 20 suçtan kaydı emniyette kaydı olduğu ve çeşitli suçlardan cezaevinde yattığı belirtildi.Sahte medyum ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202