Tabelalar söküldü: Şimdi ne olacak?

Halkın bastığı tesislerde şok gelişme.

Tabelalar söküldü: Şimdi ne olacak?

On binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan ve hakkında çok sayıda suç duyurusu olan Çiftlik Bank'ın Bursa'daki İnegöl ilçesindeki çiftliğinde iki gece önce yaşanan gerginlik sonrasında güvenlik tedbirleri artırıldı.

Çiftliğin yönetimine ise kayyum atanacağı öğrenildi.
Sungurpaşa'daki büyükbaş hayvan tesisinin güvenliği Jandarma özel harekât (JÖH) ve İnegöl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sağlanıyor.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veterinerleri ise çiftlikte hasar tespiti yapılırken hayvanlar sağlık kontrolünden geçirildi. Bakanlığın tüm Türkiye'deki Çiftlik Bank büyükbaş tesislerine el koymasının ardından şirketin tabelaları söküldü.

Tesislerin bulunduğu il ve ilçelerde adli çalışmalar yapılması sonrasında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bütün Türkiye'deki tesislerin yönetimine kayyum tayin edecek. Çiftlik Bank mağdurları Bursa'daki tesisleri kamyonlarla basarak dolandırıldıklarını söylemiş ve hayvanları kamyonlara yüklemek istemişlerdi.

Çiftlik Bank’a yatırım amaçlı hayvan satan İnegöllü 200'e yakın çiftçi bu girişimde bulunurken kalabalığın artması üzerine JÖH takviye olarak çağrılmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202