Son Dakika- Mugla'da gene deprem İzmir'de de hissedildi

Muğla gene sallandı. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Muğla ve Ege bölgesinde de hissedilen deprem henüz sakinleşen insanları gene tedirgin etti.

Son Dakika- Mugla'da  gene deprem İzmir'de de hissedildi

Merkez üssü Muğla Ula olan deprem yerin 25.44  kilometre derinliğinde gerçekleşti.. İlk deprem saat 00.49 da 5.1 şiddetinde hissedilirken, 5 dk sonra  artçı  depremler başladı.

Deprem Muğla'nın  Ula ilçesinde gerçekleşti. Ula'nın yanısıra  il merkezi ve yakın ilçelerde de şiddetle hissedilen depremin etkisi, hafif şiddetle İzmirde de duyuldu.

Artçı sarsıntılar nedeniyle dağlık alan üzerinde kurulan 25 hanelik Arıcılar mahallesi boşaltıldı. Arıcılar mahallesideki evlerde hasar olduğu tespit edildi. Mahalleye ulaşım sağlayan yol düşen kayalar sebebiyle kapandı.

Dağ eteklerinde bulunan 100 e yakın arı kovanındaki arılar, düşen kaya parçaları sebebiyle telef oldu.

Muğla belediyesi  olası bir depremde mahallenin hemen tahliye edilmesi için, 3 minübüsü hazır bekletiyor.

Gökova Kavşağı’nda bekletilen AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri Ula Kaymakamı Ali Yılmaz ile beraber mahalleye hareket etti. Dozerler kapanan yolları açtı. Köye ulaşan AFAD ekipleri 2 çadır kurdu. Sağlık ekipleri panik ile fenalaşan insanlara ilk yardımda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202