Sivaslılar diziden fazla etkilenince olanlar oldu!

Sivaslılar Diriliş Ertuğrul dizisinden etkilenince ortalık karıştı.

Sivaslılar diziden fazla etkilenince olanlar oldu!

Sivaslılar Diriliş Ertuğrul dizisinden etkilenince Saadettin Köpek'e pusu kurmak amacıyla Sivas Belediyesi'nden otobüs talep etti.


Dizi hayranlarının bu talebi üzerine kentteki belediye yetkilileri sosyal medya üzerinden açıklama yapmak durumunda kaldı.

Bu olay akıllara daha önce Kurtlar Vadisi dizisinde ölen Çakır karakteri için gazetelere ilan verilip, cenaze namazı kılınmasını getirdi. Vatandaşlar bununla sınırlı kalmayarak Çakır için mevlit de okutmuştu.Sivaslılar, Diriliş Ertuğrul dizisinin 115. bölümünde tarihte de ismi geçen Saadettin Köpek karakterinin kente geleceğini öğrendiler.

Vatandaşlar, belediyeyi arayarak ve sosyal medya üzerinden Sivas Belediyesi'nden otobüs talep etti.Belediye yetkilileri sosyal medyadan yaptığı açıklamada, 'Kıymetli Yiğidolar. Diriliş dizisinin 115. bölümünde Saadettin Köpeğin Sivas Taşlıdere mevkiine geleceği ve pusu kurulması için vatandaşlarımızın Belediyemiz otobüsleri ile Taşlıdere'ye taşınacağı konusu doğru değildir.

Çılgın Sivaslı Alpler. Lütfen senaryoya müdahale etmeyelim.' ifadelerini kullandı. Saadettin Köpek gerçekte 1239 yılında Sivas Subaşısı Hüsamettin Karaca tarafından öldürülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202