Pamuk şekerleri çiğnenen satıcıdan ders gibi sözler!

Denizli'de sattığı pamuk şekerlere el konulan ve şekerleri zabıta tarafından çiğnenen 21 yaşındaki seyyar satıcıdan ders niteliğinde açıklama geldi.

Pamuk şekerleri çiğnenen satıcıdan ders gibi sözler!

Seyyyar satıcı Ömer D. yaşananları anlattı. Genç adam, pamuk şekerlerine el koyup çiğneyen zabıtadan şikayetçi olmadığını belirtirken  "Onun da bir ailesi, çoluk çocuğu var. Onu düşündüğüm için işinden olmasın diye onu savundum" ifadelerini kullandı.

Denizli'ni Bayramyeri semtinde geçtiğimiz gün meydana gelen olayda 3 zabıta memuru seyyar olarak pamuk şeker satan Ömer D.'nin pamuk şekerlerine el koyduktan sonra yere atarak çiğnemişti. Olay esnasında çevredekiler duruma tepki gösterirken görüntüler çevredekiler tarafından görüntülenerek sosyal medyada yayınlandı. Kısa sürede yayılan olay büyük tepki çekti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olayın medyaya yansımasının ardından 1 zabıta memurunu görevden aldı. 

Seyyar satıcı Ömer D., şekerlerin yerde ezilmesine üzüldüğünü dile getirirken " Malımı yani pamuk şekerleri aldılar. Bana 'bırak' dediler. Ben de bırakmadım. Pamuk şekerleri taktığım odunu aldım ve kaçtım. Kaçtıktan sonra ben alıp pamuk şekerleri ezmişler. Ben ezildiğini bilmiyordum o zaman ben kaçtım. Ezerken ben görmedim. Ezildiğine üzüldüm, ekmek parası bir de nimet olduğu için üzüldüm" dedi.

Genç adamın zabıtaların işlerinden olmaması için ifadelerine dikkat ettiğini belirtmesi büyük takdir topladı. Ömer D., iş aradığını, ailesine destek olmak için pamuk şeker sattığını, 8 kardeş oldukları ve düzenli bir istediğini söyledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUHAMMET ATS
MUHAMMET ATS - 9 ay Önce

BENDE BOYACILIK YAPIYORDUM VE AYAKKABI SATIYORDUM AMA KURTULAMADIM BUZ ZABITADAN BU DEVLETİN ÇETE GİBİ DOLAŞIP ADAM DÖVEN RÜŞVET YİYEN YERİ GELDİĞİNDE YOLUNU ALINCA YOL VEREN ADAM GİBİ GÖRÜNEN AMA HARAÇ YİYEN KİŞİLERİNDEN BEN ARTIK O GÜNDEN BERİ HIRSIZLIK YAPIYORUM 30 SENE HAPİS İLE AYRI AYRI DOSY MAHKEMELERİM VAR KAÇIYORUM ONANIRSA KAÇICAM MECBUREN BEN DEĞİL BU İNSANLAR BENİ ÇARESİZ KOYDU BENDE MECBUR ÇALIYORUM EYER ONLAR BIRAKSAYDI ŞİMDİ ESNAF OLARAK İYİ İNSAN OLARAK HALKIMA HİZMET VERİRDİM AMA NE YAZIKKİ ONLAR BENDEN DAHA USTA HIRSIZ YASAL ÇALIYORLAR BUNLAR KUSRA BAKMAYIN GERÇEK BU MECBUR KALDIK

SIRADAKİ HABER

banner202