Öz çocuklarını evlatlık aldılar!

 ATV ekranlarında yayınlanan Esra Erol’da programında filmlere konu olacak ilginç bir olay ekranlara geldi.

Öz çocuklarını evlatlık aldılar!

Kimliğini kaybeden Kader Özer, yeni kimliğini çıkarmak için Nüfus Müdürlüğüne gitti. 25 yaşındaki Kader, burada evlatlık olduğunu öğrendi. Neye uğradığını şaşıran genç kız gerçekleri öğrenmek için Esra Erol'un programına başvurdu.

Anne Hicran Özer, 21 Mayıs 1993 tarihinde Yeşilyurt Devlet Hastanesinde kızı Kader’i kucağına aldığını, kızını emzirdikten sonra uyuya kaldığını ve uyandıktan sonra çocuğunun kaçırıldığını öğrendiğini söyledi. Özer, aynı odada kaldığı bir hastanın avukat olan refakatçisi sayesinde kaçıran kişinin robot resminin çizildiğini, sürecin hızlandığını aktardı.

Baba İdris Özer ise, “Benim ailemden hiçbir şüphem yok, bize çocuğu teslim eden görevli memur o zamanın parasıyla 10 milyon TL para istedi” ifadelerini kullandı.

Aile hastaneden çıktıktan sonra robot resmi tüm ülkeye yayarken olayın gazetelere yansımasıyla kaçıran kişi korkarak bebeği Konya’da otobüste bırakıyor. Acılı aile ise bebeği Çocuk Esirgeme kurumundan teslim alırken çocukları için kimlik çıkartıyor. 


İzmir Cumhuriyet Savcılığının başlattığı soruşturma sonrasında aileden DNA testi talep edilirken annenin biyolojik anne olduğu, babanın ise olmadığı söyleniyor. Test sonucu nedeniyle Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından açılan dava nedeniyle Hicran çiftin nüfusundan siliniyor.

Durumu kabul etmeyen aile ise çocuklarını başlangıçta koruyucu aile, sonrasında ise açtıkları dava ile evlatlık alarak yanlarında tutuyor. Anne Özer, evlatlık işlemlerini gerçekleştirebilmek için mahkeme kararıyla yaşını büyütürken hamile kalmamaya özen gösteriyor. 

Duydukları karşısında şok geçiren genç kız ise yarın programda açıklanacak DNA testi ile gerçekleri öğrenmeyi umut ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202