Ne Kadar Fikrimizi Açıklayabiliyoruz

Atatürk Havalimanı terör saldırısından sonra insanların haklı tepkilerinin tehtit unsuru gibi gösterilip yazan kişilerin hedef gösterilmesi ne kadar doğru?

Ne Kadar Fikrimizi Açıklayabiliyoruz

İnsanların korkunç terör saldırılarıyla illallah etmesi bir yana tepkilerini açık açık yazamamaları ayrı bir eziyet olmaya başladı. Bir çok internet sitesinde yetersiz önlemler alındığı yönünde ki  yorumların hemen altına  yazılan, "sende mi terörü destekliyorsun, MİT'e ihbar edelim" gibi  insanların susturulmaya çalışıldığı yönünde hava yaratılıyor.

Sosyal medyanın en çok ziyaret edilen sitelerinde, haberlerin altında ki yorumlarda, yetersiz tedbirler sebebiyle terörün önlemi alınamamış tarzı yazılan yorumların altına,  insanlar ihpar ve tehtit etmeye yönelik mesajlarla  korkutulmaya çalışılıyor.

Ülkede ki kutuplaşmanın yerini birlik beraberlik almadığı müddetce bu tehtitvari yorumların yazılmasından mada, bu gibi ihparların itibar görme olasılığının çok fazla olması daha dendişe verici. Dikkat edilirse bu tehtitleri sadece iktidar partisini destekleyenler yapabiliyorlar.  Adaletin sadece kendileri lehinde işleyeceğini düşünürken, tam tersinin de olabileceğini akıllarına bile getirmiyorlar. Bu kişilerin istediği ne sizce? Ülke de yaşanan her olaydan sonra, sorgulamamak, sadece ve sadece istenilen kanalları seyredip ne söyleniyorsa inanmak ve kabullenmek karşı çıkmamak, eleştirmemek muhalif olmamak mı istenen ? 

Yok baylar bayanlar bu ülke insanları kendi fikirlerini söylemeden baskıyla yaşayamaz mutlu olamaz, yasaklarla sindirilemez, hatta susturulmaya çalıştırıldıkça hırçınlaşır gün gelir başınızı ağrıtacak şeylere sebebiyet verilir.  Bırakın herkes seviyesiyle adabıyla yorumunu yazsın, fikrini açıklasın. Küfür ve hakaret, tehtit içermedikten sonra her türlü yorum ve  eleştiriyi yapma hakkımız zaten yasal olarak bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202