Kara kış kapıda! İliklerimize kadar donacağız...

Türkiye bugünden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. Doğu Anadolu'da etkisini sürdüren kar yağışının bugün Bolu çevrelerinde karla karışık yağmur ile kendisini gösterecek. 

Kara kış kapıda! İliklerimize kadar donacağız...

Meteroloji'den yapılan uyarılara göre; bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 6 ile 12 derece arasında azalması bekleniyor. Soğuk hava dalgası ile birlikte Karadeniz bölgesinin yüksek kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğusunda kar yağışı görülecek.

En yüksek hava sıcaklıkları Erzurum'da 1-2, Ankara’da 6-7, İstanbul’da 9-10, İzmir’de 11-12, Antalya ve Adana’da 16-17 derecelerde olacak. Gece en düşük sıcaklıklar ise yurdun iç bölgelerinde 0 derecenin altına düşecek.

Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli sağanak yağış bugün etkili olmaya başlarken çarşamba günü de sürecek. Yağış toplamı ise metrekarede 100 kilograma ulaşacak. Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman, Siirt, Şanlıurfa'nın ve Elazığ'ın doğusunda da kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.Erzurum, Bayburt ve Gümüşhane'de kar, Bingöl, Bitlis, Muş, Erzincan ve Tunceli'nin doğusunda yağmur ve karla karışık yağmur bekleniyor.Erzurum, Bayburt ve Gümüşhane'de kar, Bingöl, Bitlis, Muş, Erzincan ve Tunceli'nin doğusunda yağmur ve karla karışık yağmur bekleniyor. 

Vatandaşlar sel, su baskını, heyelan ve yüksek kesimlerde kardan olayı oluşacak buzlanma ve ulaşımda aksamalara karşı uyarıldı.

Bugün İstanbul'da yağışlı bir hava hakim olacak. Hissedilen hava sıcaklığının ise 10 derece civarında olması bekleniyor. Çarşamba, perşembe ve cuma günleri de İstanbul'da yağışın etkisini sürdürmesi bekleniyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202