İstanbul Kar Altında: Hayat Durdu

İstanbul’da dün akşamdan beri yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde elektrik ve su kesintileri yaşanırken İstanbul’da ulaşım neredeyse tamamen durmuş durumda.

İstanbul Kar Altında: Hayat Durdu

 

İstanbul’da dün akşamdan beri yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde elektrik ve su kesintileri yaşanırken İstanbul’da ulaşım neredeyse tamamen durmuş durumda 

Fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle Avcılar, Büyükçekçece, Esenyurt ve Ümraniye ilçelerinin bazı mahallelerine su verilemiyor. Fatih ve Küçükçekmece’de bulunan bazı mahallelerde ise elektrik kesintisi yaşanıyor. İl genelinde fırtına ve kar yağışının aralıksız süreceği tahmin edilirken hava koşulları nedeniyle uçuşlar iptal oldu. Hava yolu kullanacak kişilerin internet üzerinden seferlerin durumunu teyit etmesi gerekiyor. Boğaz gemi trafiğine kapatılırken Şehir Hatları Seferleri ise durdu. Motor seferlerinin ise devam ettiği gözlendi. Ancak hava şartlarının uygun olmadığı durumda motor seferlerinin de iptal edilebileceği ifade ediliyor. 

İstanbul Boğazı da çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. İstanbul’da hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsleri sefer iptalleri de oldu. 

İstanbul’un bazı semtlerinde kar yarım metreyi geçti. Avrupa Yakası’nda etkisini kar fırtınası olarak sürdüren kar yağışının gelecek hafta perşembe gününe kadar sürmesi bekleniyor. Sıcaklık -4 dereceye kadar düşerken sıcaklığın gündüz en fazla -2 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Fırtına nedeniyle İstanbul’da hissedilen sıcaklığın -20 derece olduğu ifade edilirken kar yağışının bugün de etkisini geceye kadar sürdürmesi bekleniyor.

İçeri'de dizisinin ekibi ise yoğun kar yağışı nedeniyle Belgrad Ormanları'nda mahsur kaldı. Ekip müdahaleler sonucunda kurtarıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202