Hiç kimseye inanmıyorlar! İspatlayana 50 bin lira verecekler!

Düz dünya çılgınlığı dünyayı sararken Türkiye'de de her geçen gün yayılıyor.. Düz dünya fanatikleri çılgınlıklarına her gün bir yenisini ekliyor.

Hiç kimseye inanmıyorlar! İspatlayana 50 bin lira verecekler!

Düz dünya çılgınlığı dünyayı sararken Türkiye'de de her geçen gün yayılıyor. 13 Şubat 2018 tarihinde Doğukan Özkan başkanlığında Düz Dünya Derneği kuruldu.

Özkan, iddialarını ileri götürerek kendisine dünyanın döndüğünü ve küre olduğunu kanıtlayabilene vereceği ödülü 5 kat artırarak 50 bin liraya çıkardığını açıkladı. 


Özkan, Dünya'nın geoit, elips veya basık olmadığını ileri sürerken buna dair gösterilen fotoğraf ve videoların hepsinin bilgisayar ürünü olduğunu da savundu.

Bu kadar teknolojiye rağmen dünyanın gerçek bir resminin olmadığı iddiasını da sözlerine ekleyen Özkan, 'Mars'a gidiyoruz, uzayı geziyoruz, aya çıkabiliyorsak, böyle bir teknolojimiz varsa dünyanın gerçek bir görüntüsü neden yok?”' ifadelerini kullandı. 

Düz dünya savunucuları araştırmacılar ve bilim insanları tarafından ciddiye alınmıyor. Ancak tüm bilimsel gelişmelere rağmen sayılarının her geçen gün artması dikkatlerden kaçmıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202