Fast food zincirinde 'kurtçuk' skandalı

Fast food zincirine yemek yemeğe giden Aylin Ulu'nun hayatı hamburgerin içinden kurtçuk çıkmasıyla kabusa döndü.

Fast food zincirinde 'kurtçuk' skandalı

29 Haziran 2017'de altı aylık hamile olan Aylin Ulu eş, Aydın Ulu ile birlikte İstanbul ünlü bir fast food zincirinin Büyükçekmece'deki restoranına gitti.

Çift siparişlerini teslim aldıklarında olacaklardan habersiz hamburgerlerini yemeye başladı. Aylin Ulu, hamburgerinin yarısına geldiğinde yiyeceğin içinde bir şey fark etti. Etin içindeki kurtçuğu gören genç kadın soluğu eşinin yardımıyla lavaboda aldı. 6 aylık hamile olan genç kadın uzun süre toparlanamadı. Çift olayın şokunu atlatmalarının ardından Alo 174 Gıda hattını ve İl Sağlık Müdürlüğü'nü arayarak ihbarda bulundu.

İddiaya göre, yaşadıkları olayı restoran yetkilisine bildiren çift, 'Genel merkeze mail attık' yanıtını aldı.

Sözcü gazetesinden Şeyma Ulusoy'un haberine göre, Ulu çifti içinden kurtçuk çıkan hamburgeri almak isteyince çalışanlar ile tartışma yaşandı. Yetkili kişi Aydın Ulu'nun tutanak tutma talebini kabul etmedi ve çiftin diğer müşterilerin rahatsız olmaması için restorandan ayrılmasını istedi. Çözüm bulamayan karı-koca tek taraflı olarak tutanağı imzalamalarının ardından hamburgeri alarak restorandan ayrıldı.

Aylin Ulu, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunurken  savcılık ‘Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda veya ilaç ticareti’ suçundan soruşturma başlattı. Soruşturma başlatılmasıyla yapılan denetimde, söz konusu şirketin asgari teknik ve hijyenik koşullara uygun olduğu ve gıda ürünlerinden alınan numunelerde yabancı madde içermediği belirlendi. Soruşturma rapor neticesinde takipsizlik ile sonuçlandı. 

Aylin Ulu avukatı Ferat Boğatekin aralığı ile Bakırköy Tüketici Mahkemesi'ne de 30 bin liralık manevi tazminat davası açtı.Genç kadın, yaşadığı tiksinti sebebiyle düşük tehlikesi yaşarken psikolojik tedavi gördüğünü, olay nedeniyle yemek yiyemediği için ilaç tedavisine başladığını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202