Beşiktaş'ta Patlama: Şehit ve Yaralılar Var

İstanbul'un Beşiktaş İlçesi'nde bulunan Maçka'da şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamadan sonra olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Sağlık Bakanlığı'ndan gelen son açıklamalara göre 15 kişi şehit olurken 69 kişi yaralandı.

Beşiktaş'ta Patlama: Şehit ve Yaralılar Var

İstanbul'un Beşiktaş İlçesi'nde bulunan Maçka'da şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamadan sonra olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yaralılar çevredeki hastanelere sevk edildi. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamalara göre 15 kişi şehit oldu, 69 kişi yaralandı.

Patlamadan sonra ilk resmi açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Dolmabahçe bölgesinde yaşanan iki adet şiddetli patlamadan sonra silah sesleri duyuldu. Patlamada bölgede bulunan Maçka parkı civarında yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan patlama hakkında yetkililerden detaylı bilgi aldı. Erdoğan saldırılarda şehit ve yaralılar olduğuna dair yazılı açıklamada bulundu. 

Vodofone Arena'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor mücadelesinin ardından taraftarların dağıldığı sırada patlamanın yaşandığı bilgisi alındı. Saldırının bomba yüklü bir araçla meydana geldiği öne sürüldü. 

Patlamanın çevik kuvvet otobüsüne yönelik de olabileceği iddia edilirken Beşiktaş'ın cumartesi akşamları oldukça kalabalık olması ve bugün futbol karşılaşması olması da saldırının etkisini artırdı. 

Başbakan Binalı Yıldırım Vodofone Arena yakınlarında meydana gelen patlamayla ilgili İstanbul Valisi  Vasip Şahin’den bilgi aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın İstanbul’a doğru hareket ettiği belirtildi. 

RTÜK tarafından saldırıyla ilgili geçici yayın yasağı getirildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202