Atatürk'e hakaret eden saygısız gözaltına alındı

Sosyal medyanın popüler uygulamalarından Tiktok'la çektiği videoda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün büstüne hakaret edip vurduğu görülen kendini bilmez gözaltına alındı.

Atatürk'e hakaret eden saygısız gözaltına alındı

Halkın arasında infial uyandıran görüntüler Twitter’da da "AtayaUzananEliKırarız!" şeklinde açılan hashtag'le kısa sürede birinci sıraya yükseldi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada infiale yol açan Atatürk'e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden kişi ile çocukları cinsel içerikli taciz edip, videoyu çekip yayınlayan kişinin gözaltına alındığını duyurdu.


Bakan Soylu, Twitter hesabı üzerinden, sosyal medyada yayımlanan Atatürk'e hakaret ve çocuklara yönelik taciz görüntüleriyle ilgili paylaşımda bulundu.

Her iki görüntünün de sosyal medyada infiale yol açtığını belirten Soylu, "Atatürk'e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden, çocuklarımıza cinsel içerikli tacizi yapıp, videoyu çekip yayınlayan kişiler Türk polisi tarafından gözaltına alınmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleriyle yayınladı.

"BAŞSAVCILIĞIN TALİMATIYLA SORUŞTURMA AÇILDI VE GÖZALTINA ALINDI"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'de  Twitter hesabından çocuklara yönelik "cinsel istismar" iddiasını içeren bir video paylaşımına ilişkin, "İzmir Başsavcılığımızın talimatıyla soruşturma açılmış ve gözaltına alınmıştır" bilgisini verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202