At keserken yakalanan baba-oğuldan ilginç savunma

Kayseri'nin İncesu ilçesinde, kırsal bölgede bir ev kiralayan baba-oğul at keserken jandarma ekiplerine yakalandı. İkilinin savunması pes dedirtti.

At keserken yakalanan baba-oğuldan ilginç savunma

Kayseri'nin İncesu ilçesinde baba-oğul at keserken jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Kırsal alanda ev kiralayan ikilinin kestikleri atları halı yıkama arabası ile şehir merkezine götürdükleri belirlendi. Kesilen atların satılıp satılmadıkları üzerine araştırma sürüyor. 

Kırgızistan uyruklu oldukları ileri sürülen baba-oğulun Dokuzpınar ile Hanyeri köyleri ve Hacılar'ın Hörmetçi ile Karpuzseki arasındaki kırsal alanda kiraladıkları konutta at kestikleri görüntülendi. Bölgede çalışan çoban, gördüğü manzarayı köylülere anlattı. Yapılan ihbarın ardından olay yerine gelen jandarma ekipleri iki şahsı suç üstü yakaladı. Şüpheliler savunmalarında atları satmadıkları ve kendilerinin yediğini ileri sürdü. 

Daha önce pek çok kasapta ve paketli üründe at, eşek gibi hayvanların eti denetimler sonucunda tespit edilmişti. Geçtiğimiz yıl TSK'ya at eti satıldığının ortaya çıkmasının ardından hileli gıdalar yeniden gündeme gelmişti. 

Yasal olarak satılan ve servis edilen ürünlerin içeriğinin tüketiciye bildirilmesi gerekiyor. Bu duruma rağmen pek çok yiyecekte hileli olarak farklı hayvanların etinin ve katkı maddelerinin kullanıldığı biliniyor. 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 05:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202