Alaattin Çakıcı'dan dikkat çeken açıklama

Kırıkkale Keskin T Tipi Cezaevinde kalan Alaattin Çakıcı, Basın Danışmanı Ferhat Aydoğan aracılığı ile açıklama yaptı. 

Alaattin Çakıcı'dan dikkat çeken açıklama

Uzun bir mektup yayınlanan Çakıcı açıklamasında Türk milletinin birlik ve beraberliğine vurgu yaptı. 

Çakıcı, Akdeniz ve Suriye’deki süreci takip ettiğini belirtirken İslam dünyasının savaşlarla sömürülmesine, İslam coğrafyasındaki milyonlarca insanın dünyanın dört bir yanına zor şartlarda mülteci olarak dağılmasına vurgu yaptı.

15 Temmuz sürecinde ve sonrasında TSK ve güvenlik güçlerinin milletin gözünde karalanmaya çalışıldığını ifade eden Alaattin Çakıcı, Türkiye Cumhuriyeti’ne gönülden bağlı farklı etnik gruplara mensup vatandaşlara yapılan ayrımcılığa, Türkiye’nin bölünmesi için oynanan oyunlara dikkat çekti. 


Alaattin Çakıcı, “Bu devleti yöneten birlikte hareket eden gözlerine perde inmiş muhalefet gelecekteki muhalefet ve iktidar hırsından vazgeçiniz. Bu süreç içerisinde eger gerçekden vatansever, milliyetçi, gerçek Atatürkçü aziz milletimize bayrağına gönül vermiş her etnik unsur, lütfen gözlerinizden perdeyi kaldırınız. Sayın Tayyip Erdoğan'ı kimse sevmek zorunda değil , devletinizidemi sevmiyorsunuz? devleti yöneten bu koro şefinin bu zorlu süreçte nefsine kapılsa bile sizlerde hırsınıza kapılıp batının istediği gibi pkk gibi kullanamadıkları ülkemizdeki milliyetçi ve yurtsever vatanına bağlı olan sizlerin sözlerini baz alarak bu milletin enerjisini iç piyasada yok edip Afrin ve Fırat kalkanı zafer sarhoşluğu içerisinde devlet bekası için gelecekdeki seçimler için iktidar ve muhalefet birbirlerine  saldırması ülkemizin bütünlüğüne fayda değil zarar verir. Nato'dan Abd ve Birleşik devletlerden 1948'den günümüze kadar ülkemizi bir sömürge, toprak parçası gibi sömürdüğünü 60 yıllık tarih sürecinde iktidar ve muhalefetinde anlat hala bilmiyorsa ne zaman bilecek. ... Coğrafyamızda belki bizlere havadan 60 yıllık kazanımımız olan alt yapımızı imha edebilirler. Toprağa indikleri an onlara cehennemi yaşatacağımızı bu aziz millet tek vücut halinde olduğunu, askeriyle milletiyle aziz Türk vatandaşlarımız şu anda aynı tuh içindedir. İktidar ve muhalefet milletin ve kahraman TSK’nın aziz güvenlik görevlilerimizin morallerini bozmaya hakkınız yok.Daha fazla iktidar ve muhalefet şanlı ordumuza tüm güvenlik görevlilerimize polis teşkilatımıza kalbi sevgilerinizi basın yayın organlarından göstermelik değil beyninizden kopan sevgi selinin birlik ve beraberlik içerisinde olduğuna her fırsatta kalbi dile getirmeniz.Sizler de birer Türk vatandaşısınız makam ve mevkiniz ne olursa olsun aynı ruhu taşıyorsanız bu söylediğimi asla unutmayın.3. Dünya Savaş’ına gidiyoruz.Dünyayı yönetenler Adem soyunu seviyorlarsa kan emicilikten, toplumların iç işlerine karışmaktan din ve inançlarına müdahale etmekten vazgeçmeleri Adem soyunun devamıdır. Ama ne yazık ki her asırda bu küresel üst akıldan dünyayı kaosa sokan milyonlarca insanın ölümüne neden olan şekil olarak insana benzeyen ruhunu şeytana satmış mutlaka bir veya birkaç tane karşılık birbiriyle zıtlaşan dünyayı yok edecek 1. ve 2. Dünya Harbini tarih sürecinde daha evvel milyonları katlettiklerini toplumların tarihinde yerini alırken yukarıda bahsettiğim gibi firavun ve nemrutlar hep Adem soyunun içinden çıkmıştır.


Adem soyundan, temel hak insan özgürlüklerinden geldiğinizi bahsediyorsunuz. Devletleri yöneten az gelişmiş ülkelerdeki devlet başkanlarını diktatör ilan edip iç işlerine karışıyorsunuz. Gelişecek bir dünya savaşında ülkesini ve insanını kaybederken toplumlarınıza hangi yasal gerekçeyle evlatlarınızın kayıplarının hesabını vereceksiniz. Nefsinizi şeytandan para hırsından emek gasp etme hırsından sözde din ve vicdan özgürlüğünden, hürriyet ve eşitlikten, adalet kavramından bahsederken bunları birer argüman olarak kullanarak kitle iletişim araçlarıyla, sivil toplum örgütlerinizden bir uşak gibi baskıyla istediğiniz çizgiye getirdiğiniz Birleşmiş Milletler’deki sesini çıkaramayıp bu sadistlikten insanlığı katlederken hiç Adem soyunu düşünmüyor musunuz? Aziz Türk milleti devletine bağlı,vatanını seven,hangi etnik gruba mensup olursanız olun neticede tek vatan, tek bayrak vatan haini ve bölücüler hariç iktidar ve muhalefet bu süreçte birbirinize saldırmaktan vazgeçiniz. Bu millet yıllardır her şeyi görüyor. Birilerini iktidara getirdiği gibi bu aziz millet yeni birilerini de iktidara getirir.Millet her şeyi görüyor.Ama şu anda her kim olursa olsun geçmişteki her türlü yanlışlıkların iç piyasada gündeme getirmek milletimize fayda getirmez. Bakınız yıllardır şahsıma her türlü sıkıntı ve zulüm yapan iktidarın başı ve onlarla birlikte hareket edenlere rağmen ölçüm devletin bekası aziz milletimizin bu süreçte birlikte hareket etmesi vatanını seven her Türk vatandaşının Müslüman ve Türk ise hangi etnik gruba mensupsa bayrağı ve aziz topraklarımız için her etnik unsurun bu süreçte devletin yanında yer almaları milletimiz için tek vazgeçilmez gerçek vatanseverlerin bir ülküsüdür.Birileri de söylemlerine bu zorlu süreç içerisinde sivri dillerini daha ölçülü kullanmaları milli mutabakatın sözde değil özde dillerini daha yumuşak bir üslupla kullanmaları milletimizin hayrınadır. Saygılarımla Aziz Türk Milletine Arz Ederim.”
 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202