4 Kasın Cuma Türkiye Ayakta

3 Kasımı sevinçle kapatan Türkiye 4 Kasım'ın ilk saatinde gözaltı haberleri, sosyal ağların kısıtlanması ve son olarak bombalı saldırıyla güne başladı.

4 Kasın Cuma Türkiye Ayakta

4 Kasım cuma günü Türkiye gene çığrından çıkmış olaylarla güne başladı. Fenerbahçe'nin Manchester'a galibiyetinin sarhoşluğu yaşanırken, bir taraftan HDP partisi eş başkanlarına operasyon hazırlığı içinde olduğunu kimse tahmin bile etmedi.

Saatin 01.00'i göstermesiyle eş zamanlı olarak bir çok ildeki HDP li millet vekilleri gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi ise dokunulmazlıkların kalkmasıyla ifade vermeye çağrılan milletvekili ve HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın ifade vermeye gitmemiş olmaları, hatta gitmeyeceklerini de defalarca dile getirmeleri bu operasyonun yapılmasına zemin hazırlaldı.

Operasyonun ardından terör örgütü Diyarbakır Bağcılar ilçesinde polis amirliği ve  sivillerin çokca geçtiği  bir noktada, uzaktan kumandalı bombalı araç patlatarak kendi halkına dahi ne kadar hain bir yapılanma olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.   Başbakan Binali Yıldırım patlamada 2 si polis 8 kişinin şehit 100 kişinin de yaralı olduğunu duyurdu.
Patlamanın ardından gözaltında olan kişilerin başka yerlere taşındığıda duyruldu. Patlamanın olduğu bölge öğrencilerin kullandığı yol düzergahı içinde bulunuyordu.

Türkiye güne kabus gibi başlarken bu süreç doların fırlamasına da sebep oldu. An itibariyle Dolar  3.1411 ile rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Sosyal medya erişimiyse  dün gece saat 1 den itibaren facebook, twitter, instagram ve youtube erişimi tamamen kesilmiş durumda. Sosyal ağlara erişim sadece VPS ve DNS değişiklikkleriyle sağlanabiliyor.

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu gözaltı ve operasyonlarla ilgili  Belediye Başkanlar Toplantısında yaptığı konuşmasında "Demokrasiyi savunuyorsanız seçimle gelenlerin seçimle gitmelerini savunacaksınız, aksi halde demokrasiyi katledersiniz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202