Meteoroloji'den Ard Arda Uyarı

Meteoroloji’den üst üste uyarılar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara’nın doğusunun iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Toroslar Mevkii ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun geneli çok bulutlu,  Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile İstanbul, Tekirdağ, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Bingöl, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Hakkari çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı ve Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinde havanın yağışlı geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den Ard Arda Uyarı

Meteoroloji’den üst üste uyarılar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara’nın doğusunun iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Toroslar Mevkii ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun geneli çok bulutlu,  Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile İstanbul, Tekirdağ, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Bingöl, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Hakkari çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı ve Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinde havanın yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur, genellikle kar yağışı, Marmara'nın doğusu iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Toroslar Mevkii ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar, Akdeniz kıyı kesimi, Batı Karadeniz kıyıları, Muğla ve Kocaeli ile Sakarya'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur görülecek. İç ve doğu kesimlerde, kuzeydoğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklenirken Göller Yöresi ve doğru kesimlerde yer yer su ve sis hadisesi yaşanacağı öngörülüyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olması beklenmezken ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği kaydedildi. 

Marmara'nın doğusunun iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Toroslar Mevkii ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar yağışı beklenirken bu nedenle yaşanabilecek çığ tehlikesi, tipi, ulaşımda aksama, görüş mesafesinin düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Akdeniz kıyı kesimi, Batı Karadeniz kıyıları, Muğla ve Kocaeli ile Sakarya'nın kıyı kesimlerinde beklene kuvvetli yağışlar nedeniyle vatandaşlar ve yetlililer ani sel, taşkın, su baskını, ulaşımda aksama, görüş mesafesinin düşmesi gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı. 

Meteoroloji'den yapılan açıklamada Ankara’da görülecek yoğun kar yağışına da  dikkat çekildi. Ankara’da bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artıracak kar yağışının gece boyunca devam edeceği, yağışının ancak yarın sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Yağışın başkentte şehir merkezinde yükseltiye bağlı olarak 5-10 santimetre, kırsal kesimlerde ve yüksek bölgelerde 1-20 santimetre yüksekliğinde kar örtüsü oluşturması bekleniyor. Ankara’da vatandaşlar kar yağışının yaratabileceği olumsuzluklara karşı uyarıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202