Genç çiftçiler için son gün yaklaşıyor

Kırsal Kalkınma Destekleri çerçevesinde 18-40 yaş aralığındaki genç çiftçilerin yararlanabileceği projeleri için başvuru alımları 30 Nisan'da sona erecek.

Genç çiftçiler için son gün yaklaşıyor

Başvurusu kabul edilen ve onaylanan genç çiftçiler 30 bin liraya kadar hibe ödeme alabilecek.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri çerçevesinde Genç Çiftçi Projelerinin desteklenmesi hakkındaki tebliğin resmi gazetede yayınlanması sonrasında başvurular 2 Nisan tarihinde başlamıştı.

Kırsal alanda yaşayan ve 18-40 yaş arasındaki genç çiftçiler mahallerinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler için başvuru yapabilecek.

Projeleri kabul eden çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe ödemesi yapılacak. Başvurular ilçe müdürlükleri tarafından kurulan genç çiftçi proje yürütme birimi tarafından alınacak. 


Proje ile tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulmasıyla birlikte gelir düzeyinin yükseltilmesi amaçlanıyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202