Beyaz ette enflasyonla mücadele dönemi

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca, beyaz et sektörü olarak Enflasyonla Topyekun Mücadele programını en fazla destekleyenlerden olduklarını duyurdu.

Beyaz ette enflasyonla mücadele dönemi

Sait Koca, ülkenin mevcut koşullarını bildiklerini ifade ederken üzerlerine düşen görevleri yerin getireceklerini söyledi.

Sait Koca, 'Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında ürün çeşitlerimize bağlı olarak, yüzde 15 ile 35 oranında değişen fiyat indirimleri yaptık. Piliç eti, sağlıklı ve güvenilir olmasının yanında, emsallerine göre en uygun fiyatlı bir ürün. Bu ürün, bu özelliğini devamlı korumakta.' dedi.

Başkan Koca, üretimi kısmadıklarını, aksine artırmaya devam edeceklerini açıklarken ihracatta 500 bin ton hedefine ulaşacaklarını vurguladı. 

Yapılan açıklamada, 2017 yılı rakamlarında kişi başına beyaz et tüketiminin 24 kilogram olduğu da belirtildi. 

Geçtiğimiz ay yıllık enflasyon rakamı yüzde 25'e ulaşmıştı. 15 yılın en yüksek enflasyon rakamlarının görülmesiyle birlikte hükümet tarafından Enflasyon ile Topyekun Mücadele programı başlatıldı. Çok sayıda firma gelen zamlar sonrasında yaptıkları indirimlerle programa destek olduklarını açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 04:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202