Dünya devinde tuvalet skandalı

Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos'un teknoloji devi Amazon yeniden eleştiri oklarının hedefi oldu.

Dünya devinde tuvalet skandalı

İddialara göre çalışanlar korkudan tuvalete dahi gidemezken hastalandıklarında sert biçimde cezalandırılıyor.Yazar James Bloodworth, Amazon'un İngiltere'nin Staffordshire şehrindeki deposuna çalışan gibi girdi ve şirketin ürün paketleme, gönderim işlerini yürüten çalışanların inanılmaz şartlarda çalıştıklarını gözler önüne serdi.

Yazar çalışanların tesisteki tuvaletlerin azlığı sebebiyle çalışanların tuvaletlerini şişelere giderdiklerini de ortaya çıkardı. Bloodworth İngiliz The Sun gazetesine yaptığı açıklamada, üst kattaki çalışanların tuvaletlere gitmek için dört kat merdiven indiğini, boşa geçirdikleri zaman sebebiyle cezalandırılmaktan ve işten atılmaktan korkan insanların tuvaletlerini şişelere yapmak durumunda kaldığını ifade etti.

Şirket tarafından verilen hedefleri tutturamayan ve uzun molalar verilen çalışanların uyarı puanları aldıkları daha önce de biliniyordu.

Hafta başında yayınlanan bir ankette ise Amazon çalışanlarının dörtte üçünün zaman kısıtlamaları sebebiyle tuvalete gitmeye çekindikleri ortaya çıkmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202