Çektiği fotoğraf sayesinde 99 yıl hapis yatmaktan kurtuldu

ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan Christopher Precopia çektiği selfie sayesinde işlediği ileri sürülen suçla ilgisi olmadığını kanıtladı. Genç adam bu sayede uzun yıllar hapis yatmaktan kurtuldu.

Çektiği fotoğraf sayesinde 99 yıl hapis yatmaktan kurtuldu

Teksas merkezli KVUE televizyonunda yer alan habere göre, 21 yaşındaki  Precopia'nın eski sevgilisi polise başvurarak gencin zorla evine girdiğini, kendisini dövdüğünü ve maket bıçağıyla göğsüne haç kazıdığını ileri sürdü. Precopia, eski sevgilisinin şikayeti üzerine tutuklandı.

Savcı Precopia'nın 99 yıl hapis cezası almasını talep ederken ailesi mahkemeyi gencin 150 bin dolar kefaletle serbest bırakılması için ikna edebildi.

Gerçekleri ise suçlanan genç adamın annesi tarafından ortaya çıkartıldı. Anne, saldırının yapıldığı iddia edilen gün tüm ailenin suç mahallinden 65 kilometre uzaklıkta olan bir otelde yemek yediğini hatırladı. Christopher Precopia o yemekte ailesiyle selfie çekmiş ve fotoğrafı konum bilgisiyle birlikte sosyal medyada paylaşmıştı.

Fotoğraf, Christopher'ın saldırı anında farklı bir yerde bulunduğuna polisi ikna etmeye yetti. Suçsuzluğun kanıtlarının ortaya çıkması üzerine eski sevgili intikam almak için böyle bir hikaye uydurduğunu itiraf etti. Precopia çektiği fotoğrafı annesinin hatırlamasıyla yıllarca hapis yatmaktan kurtulurken eski sevgili hakkında uydurduğu suçlama sebebiyle soruşturma başlatıldı. 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202