Arkadaşlarını etkilemek için 100 hastayı öldürdü!

41 Yaşındaki Niels Högel, hemşirelik yaptığı 2 hastanede 100 hastayı gözünü kırpmadan öldürdü

Arkadaşlarını etkilemek için 100 hastayı öldürdü!

Cani hemşirenin onca insanı öldürme gerekçesiyse en korkuncu. 


Niels Högel çalıştığı hastanelerdeki arkadaşlarını etkilemek için hastalara önce kalp yetmezliği ve dolaşım bozukluğuna sebebiyet verecek ilaçları enjekte edip,  ardından da hastayı kurtarmak için sözde çaba sarfettiği izlenimi bırakmaya çalıştığını itiraf etti.


Almanya'da 100 hastayı öldürmekle suçlanan eski bir hemşire, bugün ülkenin kuzeyindeki Oldenburg kentinde yargıç karşısına çıkıyor.


Niels Högel'in 1995 ve 2005 yılları arasında Oldenburg'da 36 Delmenhorst kentindeyse 64 hastayı bu yöntemle öldürdüğü öne sürüldü.


Högel 2005 yılında bir hastaya gizlice iğne yaparken yakalanmış ve cinayete teşebbüs suçuyla 7 yıl hapiste yattı.


Dışarıya çıktıktan sonra 2014 yılında da iki hastayı öldürüp 2 hastayı öldürmeye teşebbüs etmiş ve tutuklanıp müebbet hapse mahkum olmuştu.


Högel mahkum olduğu duruşma esnasında 30 hastayı daha bu yöntemle öldürdüğünü itiraf etmişti.


Bu itirafın üzerine soruşturma derinleştirildi ve Högel'in hemşirelik yaptığı sırada ölen tüm hastaların mezarları açıldığında korkunç gerçek ortaya çıktı.


130 hasta mezarının açılmasından sonra 100 hastanın högel'in yaptığı iğmeler dolayısıyla öldüğü kanıtladı. Öldürülenler içinde Türk hastaların da olduğu söyleniyor.


Mayıs ayına kadar sürecek olan davada ölümlerin hangi yolla gerçekleştiğine dair kesin bilgi toksikoloji testiyle belli oluyor.


BBC Berlin muhabiri Jenny Hill,in yaptığı habere göre, hasta yakınları Alman Sağlık Makamı yetkililerini ölümlerle ilgili hiç bir önlemde bulunmamakla suçluyorlar.
Högel'in Almanya'nın savaş sonrası dönemdeki en büyük seri katillerinden biri olarak tarihe geçeceği ifade ediliyor.

Alman savcılar, Högel'in daha  başka hastaları da aynı yolla öldürüp  yakmış olabileceğinden de süpheleniyorlar.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 05:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202