Pişkinliğin böylesi..!

Kütahya'da polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçan sürücünün yakalanmasının ardından, ceza yazılırken bira içmeye devam etti

Pişkinliğin böylesi..!

Kütahya'da polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçan sürücünün yakalanmasının ardından tavırları pes dedirtti. Muayenede 0.65 promil alkollü olduğu belirlenen sürücü ceza yazılırken bira içmeye devam etti.

Dün gece Kütahya'da Adnan Menderes Bulvarı'nda devriye gezen polis ekipleri "çakar lamba" olarak bilinen mavi ve kırmızı ışıklı lamba takılı minibüsü kontrol amacıyla durdurmak istedi. İhtara uymayan sürücü kaçmaya başladı. Polisler ve minibüs sürücüsü arasındaki kovalamanın ardından araç Fuat Paşa Aydınlık Caddesi'nde durduruldu. 28 yaşındaki K.E.'ye yapılan muayenede 0.65 promil alkol tespit edildi. Şahsın ehliyetine daha önce alkollü araç kullanmaktan el koyulduğu öğrenilirken K.E. polislerden kendisine ceza kesmemelerini talep etti. Sürücü ceza kesen polislerin karşısında araçtan aldığı kutu birasını içti. 

Trafik canavarı sürücünün pişkinliği bununla kalmadı. K.E. polisleri teprik ederek, "Bir araba bu kadar güzel kullanılır ve bu kadar güzel takip edilir. Ben alkollüyken bu kadar hızlı nasıl kaçtım bilmiyorum ama siz hiç pes etmediniz. Devletin sizin gibi polislere ihtiyacı var. Sizi tebrik ediyorum, kutluyorum ve yakaladığınız için teşekkür ediyorum. Kestiğiniz ceza da helali hoş olsun" ifadelerini kullandı.

Alkollü şahıs ceza makbuzlarına imza atarken gazetecilere poz vermeyi de ihmal etmedi. Polis ekipleri tarafından şahsa, "dur ihtarına uymamak", "tehlikeli araç kullanmak", "ehliyetsiz araç kullanmak","minibüse çakar lamba taktırmak", "alkollü araç kullanmak", suçlarından 4 bin 502 lira para cezası kesildi. Şahsın kullandığı minibüs ise trafikten men edildi. 


Aynı kişiler tarafından suçların defalarca tekrarlanması trafik cezaların caydırıcılığını tekrar sorgulattı. Sürücünün pişkinliği ve trafik polislerinin zor anları ise bu olayda yeniden görüntülenmiş oldu. Herkesin hayatını tehlikeye atan şahsın durumun ciddiyetinin farkında olmaması ise dikkat çekti. Şahsın farklı bir araçla trafiğe yeniden çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu oldu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202