Genel Haberleri

Meteoroloji'den Ard Arda Uyarı
28 Aralık 2016, 16:36 0
Meteoroloji'den Ard Arda Uyarı
Meteoroloji’den üst üste uyarılar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara’nın doğusunun iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Toroslar Mevkii ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun geneli çok bulutlu,  Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile İstanbul, Tekirdağ, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Bingöl, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Hakkari çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı ve Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinde havanın yağışlı geçmesi bekleniyor.
Gaziantepspor Karda Mahsur Kaldı
22 Aralık 2016, 15:15 0
Gaziantepspor Karda Mahsur Kaldı
Türkiye’de sert geçen kış mevsimi sporu da olumsuz etkiledi. Gaziantepspor kafilesini taşıyan otobüs kar nedeniyle yolda mahsur kaldı. Spor Toto Süper Lig’in 16. haftasında Gaziantepspor Beşiktaş’a konuk olacak. 24 Aralık Cumartesi günü oynanacak maça gidecek Gaziantepspor kar yağışı nedeniyle hava yolunu kullanamadı. İstanbul’a gitmek üzere yola çıkan kafile Tarsus-Adana-Gaziantep’e (TAG) Otoyolu’nda mahsur kaldı. 
Antarktika'dan Daha Soğuk..!
21 Aralık 2016, 18:04 0
Antarktika'dan Daha Soğuk..!
Türkiye sert kış aylarını yaşarken Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece ölçülen hava sıcaklıklarının, Güney Kutbu'nda yer alan Antarktika'dan daha soğuk olduğunun belirtilmesi şaşkınlık yarattı.
Sorunu Milli Eğitim Bakanlığı Çözecek
15 Aralık 2016, 14:26 0
Sorunu Milli Eğitim Bakanlığı Çözecek
Bu yıl yaz saati uygulamasının kalıcı olması gündelik hayatta büyük sorunlara yol açtı. Yaz saati uygulaması nedeniyle kış günlerinde havanın geç saatlerde aydınlanması ancak mesai ve eğitim kurumlarında ders saatlerinin aynı kalması büyük sorunlara yol açtı. Veliler ve öğrenciler yaşadıkları sıkıntıları ilgili bakanlıklara iletti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yaz saati uygulaması ile ilgili geri adım atmayacağını açıklaması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti.
Bu Yollar Bu Akşam Kapalı
14 Aralık 2016, 16:54 0
Bu Yollar Bu Akşam Kapalı
Beşiktaş'ta bulunan Vodafone Arena Stadı'nda bu akşam oynanacak Beşiktaş-Kayserispor Ziraat Türkiye Kupası maçı nedeniyle stat çevresindeki tüm yollar trafiğe kapatılacak. 
36 Araç Karıştı, Yüzlerce Kişi Mahsur Kaldı
14 Aralık 2016, 16:23 0
36 Araç Karıştı, Yüzlerce Kişi Mahsur Kaldı
Aksaray'da tipi ve buzlanmanın yol açtığı kazaya 36 araç karıştı. Kazada 41 kişi yaralanırken kaza nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Ulaşıma kapanan yolda yüzlerce kişi mahsur kalınca bu kişiler etraftaki dinlenme tesislerine götürüldü.
Bu Habere Çocuklar Sevinecek..!
14 Aralık 2016, 02:14 0
Bu Habere Çocuklar Sevinecek..!
Kar yağışı tüm yurdu etkisi altına almaya başladı. Etkisini artıran yağış pek çok kentte okulların tatil edilmesine neden oldu. Tatil haberi özellikle öğrenciler tarafından büyük sevinçle karşılandı. 
Mahmutbey'de Yıkım Başladı: Trafik Felç
07 Aralık 2016, 16:13 0
Mahmutbey'de Yıkım Başladı: Trafik Felç
İstanbul'da trafik çilesi hiçbir zaman sona ermezken sorunların çözülmesi için yapılan düzenlemeler de trafik sorununu daha da artırıyor. İstanbul'da trafiğin yoğun olduğu noktalardan olan Mahmutbey'de serbest geçiş sisteminin uygulanmaya başlamasının ardından gişelerin yıkım çalışmalarına başlandı. 
Haliç'te Otomobil Yandı; Trafik Felç Oldu
05 Aralık 2016, 18:20 0
Haliç'te Otomobil Yandı; Trafik Felç Oldu
Haliç Köprüsü'nde Ankara istikametinde seyir halinde bir otomobil alev aldı. Bölgeye itfaiye ekipleri sevk edilirken trafik tamamen durdu. 
Hava Sıcaklıkları Daha da Düşecek
04 Aralık 2016, 17:32 0
Hava Sıcaklıkları Daha da Düşecek
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte meteorolojiden gelen uyarılar da arttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahmin verilerine göre yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde görülen yağışla birlikte hava sıcaklıkları 1 ila 4 derece azalacak.