Dünya Haberleri

Kolombiya'da Barış Görüşmeleri
08 Şubat 2017, 15:58 0
Kolombiya'da Barış Görüşmeleri
Kolombiya'da iç savaşın ve çatışmaların bitmesi için yürütülen çalışmalar devam ediyor. Kolombiya hükümeti ülkenin en büyük silahlı grubu FARC'ın ardından, ikinci büyük silahlı grup Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) ile 45 gün aralıksız devam edecek barış görüşmelerine resmen başladı.
Trump'ın İtirazi Reddedildi
05 Şubat 2017, 16:35 0
Trump'ın İtirazi Reddedildi
ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına ABD'ye ziyaret yasağı uygulayan kararnamesi mahkeme tarafından ülke çapında durdurulmuştu. Trump, durdurma kararı üzerine ABD Temyiz Mahkemesi'ne başvuruda bulunurken bu başvurusu reddedildi. Böylelikle Donald Trump karşıtları hukuki olarak neredeyse kesin bir zafer kazanmış oldu.
Vize Yasağı Tüm Ülkede Durduruldu
04 Şubat 2017, 14:32 0
Vize Yasağı Tüm Ülkede Durduruldu
ABD Başkanı Donald Trump'a bu defa mahkemeler karşı çıktı. ABD'de Seattle kentinde görev yapan federal bir yargıç nüfusun çoğunluğu Müslüman 7 ülke vatandaşlarına Trump'ın imzaladığı kararname ile getirilen vize yasağını ülke genelinde geçici olarak durdurma kararı aldı.
Darbeci Askerler İçin Flaş Karar
01 Şubat 2017, 17:10 0
Darbeci Askerler İçin Flaş Karar
15 Temmuz darbe girişimi gecesi Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerle ilgili Yunanistan'dan son dakika haberi geldi. Darbeci askerlerin Yunanistan'da yargılandığı mahkeme 8 askerin de tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.
Çin ABD'yle Savaşı Göze Aldı
30 Ocak 2017, 16:21 0
Çin ABD'yle Savaşı Göze Aldı
3. Dünya Savaşı başladı, başlayacak tartışmaları devam ederken Çin'den savaş çıkartacak bir açıklama daha geldi . Çinli bir üst düzey askeri yetkili Donald Trump yönetimindeki ABD ile savaşın yalnızca bir slogan olmadığını ve pratik bir gerçek haline geldiği açıklamasını yaptı.
Yunanistan Darbecileri Tehlikeli Gördü
30 Ocak 2017, 15:45 0
Yunanistan Darbecileri Tehlikeli Gördü
Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine katılmalarının ardından gasp ettikleri askeri helikopterle Yunanistan'ın Dedeağaç bölgesine kaçan, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye iadeleri reddedilen 8 asker gözaltı süreleriyle ilgili mahkemeye çıkartıldı.
Trump'a Federal Mahkemeden Şok
29 Ocak 2017, 16:06 0
Trump'a Federal Mahkemeden Şok
Donald Trump göreve gelmesinin ardından tüm dünyada tepki gören kararnamelere imza atarken New York Federal Mahkemesi 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ABD'ye girişini yasaklayan başkanlık kararnamesini geçici süreyle aslıya aldı ve havalimanlarında gözaltına alınan kişilerin sınır dışı edilmemesi kararı aldı. 
Türkiye'den Fransa'da Hukuki Zafer
27 Ocak 2017, 14:03 0
Türkiye'den Fransa'da Hukuki Zafer
Fransa Anayasa Mahkemesi, bazı suçların reddinin suç sayılmasına ilişkin yasanın ilgili hükmünü reddetti. Bu karar 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını da kapsayacak. 
Emri Verdi: 3 bin 200 Kilometre Duvar Örülecek
26 Ocak 2017, 16:15 0
Emri Verdi: 3 bin 200 Kilometre Duvar Örülecek
ABD Başkanı Donald Trump, görevine gelmesinin günler sonrasında göçmenlerin ülkesine girmesini engellemek amacıyla Meksika sınırına duvar örülmesini öngören kararnameyi imzaladı. ABD’den “Başkanlık emri” ile inşaat talimatının gelmesinin ardından komşu Meksika’dan sert tepki geldi. 
Donald Trump Vakit Kaybetmedi
25 Ocak 2017, 15:43 0
Donald Trump Vakit Kaybetmedi
ABD Başkanı Donald Trump, göreve gelir gelmez çarpıcı kararnamelere imza attı. Eski Başkan Barack Obama’nın veto ettiği kararnameleri de göreve gelir gelmez imzalayan Trump’n bugün imzalayacağı başkanlık kararnamesi ile birçok ülkeden ABD’ye gelen göçmenlerin girişini geçici bir süre durduracağı iddia edildi.