Dünya Haberleri

ABD'yi Karıştırdı: "Kaynağımız Rusya Değil"
03 Ocak 2017, 15:49 0
ABD'yi Karıştırdı: "Kaynağımız Rusya Değil"
Dünyada skandallarla ilgili belgeleri açıklamasıyla gündemden düşmeyen WikiLeaks’ın kurucusu Julian Assange, ABD’nin Fox televizyon kanalına röportaj verdi. Assange verdiği röportajda Demokrat Parti’nin e-postalarını kendilerine ulaştıran kaynağın Rusya hükümeti olmadığını açıkladı. 
Bağdat'ta İntihar Saldırısı: 24 Ölü
31 Aralık 2016, 14:55 0
Bağdat'ta İntihar Saldırısı: 24 Ölü
Irak'ın başkenti Bağdat'ta kalabalık pazar alanında iki bombalı saldırı düzenlendi. Yaşanan saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 24'e yaralı sayısı 38'e yükseldi. 
Ateşkes Defalarca İhlal Edildi
30 Aralık 2016, 19:18 0
Ateşkes Defalarca İhlal Edildi
Rusya ve Türkiye garantörlüğünde Suriye rejimi ve muhalifler arasında yapılan ateşkes anlaşması gece saat 00.00’dan itibaren uygulanmaya başladı. Ancak ateşkes saatler geçmeden ihlal edildi. Tüm dünya Suriye’deki durumu izlerken rejime ait savaş uçaklarıın Hama’da çok sayıda saldırı gerçekleştirdiği bilgisi paylaşıldı. Öğlen saatlerinde ise Suriye’nin başkenti Şam’da rejim güçleri ve muhalifler arasında çatışma yaşandığı aktarıldı. Muhalifler Suriye rejiminin helikopterlerle saldırdığını öne sürdü. Türkiye ise ateşkes ihallerine tepki gösterdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu siyasi çözüm için silahların susması gerektiğini söylerken, "Suriye'nin geleceğiyle ilgili olmazsa olmaz” ifadesini kullandı. 
Suriye'de Tarihi Umut: Ateşkes Başladı
30 Aralık 2016, 03:39 0
Suriye'de Tarihi Umut: Ateşkes Başladı
Suriye'de 5 yılı aşkın süredir savaş devam ederken Türkiye ve Rusya arasında son dönemde zirve yapan ikili ilişkiler bölgede barış umutlarını yeşertti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yoğun ikili ilişkilerinin ardından gece saat 00.00'da Suriye'de ateşkes başladı. 
Son Dakika: Suriye'de Ateşkes
29 Aralık 2016, 16:21 0
Son Dakika: Suriye'de Ateşkes
Yıllardır iç savaşın geldiği Suriye'den tarihi bir haber geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Suriye hükümeti ile muhaliflerin anlaşma imzaladığını açıkladı. 
Pearl Harbor'da Tarihi An
28 Aralık 2016, 14:40 0
Pearl Harbor'da Tarihi An
ABD 2. Dünya Savaşı'nın ardından tarihi bir ana tanıklık etti. Japonya Başbakanı Şinzo Abe ve ABD Başkanı Barack Obama, Pearl Harbor Limanı'nı ziyaret etti. İki lider yaptıkları konuşmalarda barış mesajları verdiler.
İktidar Krizi Büyüyor
27 Aralık 2016, 18:18 0
İktidar Krizi Büyüyor
Güney Kore'de iktidar krizi yaşanıyor. Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin yetkilerinin elinden alınmasına sebep olan nüfuz skandalı sonrasında iktidarda bulunan Saenuri Partisi’nden 29 milletvekili istifa etti. 
Rusya Yasta: Kaza Soruşturuluyor
26 Aralık 2016, 15:27 0
Rusya Yasta: Kaza Soruşturuluyor
Dün içinde Kızıl Ordu Korosu üyelerinin de bulunduğu 92 kişiyi taşıyan Rus uçağı düşmüş ve kurtulan olmadığı duyurulmuştu. Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov bir açıklama yaparak, terör saldırısı ihtimali üzerinde durulmadığını, Tu-154 tipi uçağın teknik bir sorun ya da pilotaj hatası nedeniyle düşmüş olabileceğini söyledi.
Kızıl Ordu Korosu'nu Taşıyan Uçak Düştü
25 Aralık 2016, 14:33 0
Kızıl Ordu Korosu'nu Taşıyan Uçak Düştü
Rusya’da 93 kişiyi taşıyan askeri uçak düştü. Düşen Rus uçağının Noel için Suriye’nin Lazkiye kentine gittiği belirtilirken uçağın enkazı Soçi sahiline yakın bir alanda bulunduğu öğrenildi. Rusya Savunma Bakanlığı kazada kurtulan olmadığını açıkladı. Uçakta Kızıl Ordu Korosu’ndan 65 kişinin bulunduğu öğrenildi. Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Başbakanı Medvedev’e uçağın düşmesi nedeniyle taziye mesajı gönderdiği öğrenildi. 
Saldırgan Pakistanlı İddiası
20 Aralık 2016, 15:14 0
Saldırgan Pakistanlı İddiası
Almanya'nın başkenti Berlin'de Noel panayırına TIR'la girilmesi sonucunda 12 kişi yaşamını yitirdi, 49 kişi yaralandı. Alman polisi ayrıntıların terör saldırısına işaret ettiği açıklamalarını yaptı.