Bilim-Teknik Haberleri

Uzaylılar Okyanuslarda Çıktı
30 Haziran 2016, 15:20 0
Uzaylılar Okyanuslarda Çıktı
Chicago Üniversitesi çalışanı Dr. Clifton Ragsdale'in önderliğini yürttüğü çalışmada ahtapotlar derinlemesine incelendi. Yapılan son çalışmalarda ise şaşırtıcı bir sonuca ulaşıldı.
BTK'dan Sosyal Medya Kullanıcılarına Tehdit
29 Haziran 2016, 18:55 0
BTK'dan Sosyal Medya Kullanıcılarına Tehdit
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK), Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısınına ardından sosyal medyadan yapılan paylaşımların üzerine açıklama yaptı
Google'a Sansür Geldi
15 Haziran 2016, 21:08 0
Google'a Sansür Geldi
Bugün gün boyu internet erişiminde sorunlar yaşandı. Bu sorunların Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın Google'ın önbellek hizmetlerine erişimi engellemesinden kaynaklandığı öğrenildi. Arama motorunun eski içeriklerin arşivlenmesini sağlayan hizmetinin engellenmesiyle birlikte Google, Youtube ve pek çok siteye erişim güçlükle gerçekleşti. Türk Telekom'un yurt dışı fiber hat çıkışlarında da teknik arıza meydana geldiği iddia edildi.
Akdeniz'de Büyük Deprem Kapıda
14 Mayıs 2016, 11:39 0
Akdeniz'de Büyük Deprem Kapıda
Akdeniz'de son 14 günde yaşanan küçük ölçekli depremler bölgede yaşayanları korkuttu. Bölgede sık sık depremlerin yaşanmasının normal olduğu uzmanlar tarafından normal görülüyor. Ancak bu hareketliliğin büyük bir depremin habercisi olabileceğini de belirtiyor.
Bu Görüntüler Dünyayı Şoka Soktu!
14 Mayıs 2016, 11:32 0
Bu Görüntüler Dünyayı Şoka Soktu!
Dünya dışı yaşam tartışmaları devam ederken kamerala net bir şekilde yansıyan UFO görüntüsü tüm dünyayı şoka soktu.
Twitter'dan CIA'e Darbe
10 Mayıs 2016, 11:28 0
Twitter'dan CIA'e Darbe
CIA ve teknoloji devlerinin savaşı bitmiyor. Daha önce Apple ve CIA'nin IPhohe şifrelemesi yüzünden davalık olmasının ardından bir bomba da Twitter patlattı. Twitter'ın CIA'i engellediği iddia edildi.
Merkür Güneş'in Önünden Geçecek
09 Mayıs 2016, 13:48 0
Merkür Güneş'in Önünden Geçecek
Bugün yaşanacak doğa olayı özellikle astronomi meraklılarını heyecanlandırdı. Güneş'e en yakın gezegen Merkür'ün izdüşüm görüntüsü bugün öğleden sonra Güneş'in üzerine düşecek. Nadir olarak gerçekleşen bu doğa olayı saat 14.12'den itibaren Türkiye'den de gözlemlenebilecek.
Bebekler Anne Karnında mı Konuşmayı Öğreniyor?
04 Mayıs 2016, 10:37 0
Bebekler Anne Karnında mı Konuşmayı Öğreniyor?
Fransız bilim insanlarının yaptığı son araştırmalar anne karnındaki bebeklerle ilgili çarpıcı sonuçları ortaya çıkardı. Araştırmaya göre anne karnındaki 28 haftalık bebekler heceleri ayırt edebiliyor. Bu durumda bebeklerin doğmadnan konuşma yetisini kazanmaya başlayabildiği ihtimalini güçlendiriyor.
21 Nisan 2016, 10:54 0
"Karadelikler Paralel Evrenlere Açılan Kapı"
Ünlü fizikçi Stephan Hawking yeni bir açıklamayla gündeme geldi. Hawking'in yaptığı açıklama ile karadelikler hakkında yeni bir iddia ortaya atılmış oldu.
NASA Canlı Yayınında UFO
20 Nisan 2016, 10:40 0
NASA Canlı Yayınında UFO
NASA'nın canlı yayın görüntüleri UFO tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan gelen canlı yayın görüntülerinde görüntüye giren cismin UFO olduğu iddia edildi.